Av. Talih Uyar ile E-uyar Uygulamaları Üzerine Sohbet

Av. Talih Uyar ile E-uyar Uygulamaları Üzerine Sohbet

Pandemi döneminde Talih Uyar Hoca'mızı, aralarında İcraPro icra takip yazılımı kullanıcısı avukatların da bulunduğu ve organizasyonunu Zirve Bilgisayar’ın yaptığı online seminerde tanıma fırsatım olmuştu.


İzmir’de ofislerini ziyaret talebimizi olumlu karşılamaları ile hoş bir heyecan yaşamaya başladık Zirve Bilgisayar ekibi olarak. İzmir temsilcimiz Ümit Gülseren ile Pasaport İskele’de buluşup Uyar Avukatlık Bürosuna ulaştık. Uyar Avukatlık Bürosu dört avukattan oluşuyor. Talih Hoca'mızın kirli sakallı halimize söylemlerine gülüşerek odasına alındık.Kendimizden, şirketimizden ve ürünlerimizden (İcraProweb, ArabulucuPro, DavaProweb) kısaca bahsettik. Hukukçular için son derece önemli bulduğumuz e-uyar ürününün özellikleri, hukuk camiasına olan katkıları üzerine ilerledi sohbetimiz.


Bu ziyaretin amacı iki kurumsal yapının birbirini tanıması ve olası işbirliği seçeneklerinin değerlendirilmesiydi. İlerleyen sohbette ne vardı derseniz; samimiyet, iyiniyet ve keyifli kahkahalar…Av. Cüneyt Uyar’ın girişimleri ile 2011 yılında oluşmuş e-uyar uygulaması, birçok basılı ürünün dijital ortamda ulaşımına olanak sağlamış. Bir hukuk bürosu niteliği ile rakiplerine içerik olarak fark attığını söylemek abartı olmaz.İçerikte daha çok özel hukuk konularının işlenmiş olması, nitelikte derinlik ve kaliteyi önemsedikleri hissini uyandırdı bizde. Sohbetimiz sırasında Talih Hoca çok önemli bir eserini PDF formatında e-uyar sitesi üzerinden meslektaşları ile ÜCRETSİZ paylaştıklarını ifade etti ve bizlerinde bu paylaşımı yaygınlaştırabileceğimizi söyledi. Paylaşılan bu PDF kitabı aşağıda linkten temin edebilirsiniz.Kendilerine teşekkür edip, işbirliği sürecinin detaylarını ileri tarihlerde netleştirmek üzere yanlarından ayrıldık.  


-Coşkun Koçak

 Zirve Bilgisayar Kurucu Ortağı


Av.Talih Uyar'ın hukukçulara sunduğu metin aşağıdaki gibidir;

Av. Talih UYAR’ın; "İCRA ve İFLÂS HUKUKUNA İLİŞKİN (UYGULAMAYA YÖNELİK) ‘MAKALE ve İNCELEME YAZILARI’ ile ‘HUKUKİ MÜTALÂALAR’ " ve ‘YÜKSEK MAHKEMENİN ÖNEMLİ İÇTİHATLARI’ isimli -şimdilik 3 cilt ve önümüzdeki günlerde 10-12 cilde kadar genişleyecek olan-  eserinin içeriğine herhangi bir ücret ödemeden aşağıdaki linklere tıklayarak veya QR’ı tarayarak ulaşabilirsiniz.


Bu çalışma, ‘beş bölüm’den oluşmaktadır: Önce -41 sayfalık- bir “İÇİNDEKİLER” kısmı bulunmakta, sonra ‘Birinci Bölüm’de“Önemli Bilgi Notları”, ‘İkinci Bölüm’de“Önemli Yönetmelikler”, ‘Üçüncü Bölüm’de“Makale ve İnceleme Yazıları”, ‘Dördüncü Bölüm’de“Hukuki Mütalâalar” ve ‘Beşinci Bölüm’de“Uygulamada Çok Önem Taşıyan Yüksek Mahkeme İçtihatları”na yer verilmiştir.


Birinci cilt       :           https://app.e-uyar.com/userfiles/iik_uyar_1.pdf

İkinci cilt        :           https://app.e-uyar.com/userfiles/iik_uyar_2.pdf

Üçüncü cilt     :           https://app.e-uyar.com/userfiles/iik_uyar_3.pdf


İcra ve İflâs Hukukuna İlişkin 'Makale ve İnceleme Yazıları', 'Hukuki Mütalâalar' ve Yüksek Mahkemenin Önemli İçtihatları PDF Linki

https://app.e-uyar.com/blog/index/0d4b8861-bfb6-412c-891a-37a46ca54473


Yorumlar

TALİH HOCANIN YAZI VE GÖRÜŞLERİNİN SUNULMASI ÇOK İYİ OLMUŞ

Soru, Görüş veya Yorum Bırakabilirsiniz..

Ara
Hemen Başvur
WhatsApp